Regulamin

Preambuła

Nie musisz akceptować niniejszego regulaminu, żeby:

dopóki wykonujesz te czynności bez powiązania z założonym u nas kontem.

Postanowienia ogólne

 1. Serwis Animagia.pl („serwis”) jest Ci udostępniany przez organizację pozarządową („nas”):
  Fundacja Animagia
  ul. Joachima Lelewela 17/2, 53-505 Wrocław,
  NIP: 8971925928, KRS: 0001051308,
  mail kontaktowy: animagia@animagia.pl.
 2. Żeby kupować usługi lub treści cyfrowe w serwisie za pomocą przeglądarki internetowej, musisz posiadać konto w serwisie („konto”). Możesz je utworzyć równocześnie z pierwszym zakupem, podając swój adres mailowy i w formularzu płatności.
 3. Jeśli nie masz ukończonych 16 lat, nie możesz założyć konta ani dokonywać zakupów w serwisie. Jeśli masz przynajmniej 16, ale mniej niż 18 lat, Twój rodzic lub opiekun musi przeczytać niniejszy regulamin i zaakceptować go w Twoim imieniu, zanim założysz konto albo dokonasz zakupu z użyciem istniejącego konta.
 4. Nie możesz udzielać dostępu do swojego konta innym osobom. Jeśli, w zakresie przewidzianym przepisami prawa, materiały wideo udostępnione Ci przez nas w serwisie chcesz dzielić z niewielkim gronem osób trzecich, nie możesz tego robić przez podanie im hasła do konta.
 5. Żeby korzystać z serwisu, musisz przebywać w Polsce, lub być osobą zamieszkałą w Polsce, która tymczasowo przebywa w innym kraju Unii Europejskiej.
 6. Aby oglądać materiały wideo dostępne w serwisie, musisz posiadać komputer z przynajmniej procesorem Intel Pentium 3550M lub porównywalnym, albo urządzenie mobilne z układem (SoC) Qualcomm Snapdragon 801 lub porównywalnym. Do płynnego streamowania wideo (oglądania w przeglądarce) potrzebne jest połączenie z Internetem z szybkością pobierania przynajmniej 5mbit/s.
 7. Jeśli kiedykolwiek zechcesz zlikwidować swoje konto, usuniemy je na Twoje życzenie, przesłane nam mailem.
 8. Zgadzasz się na otrzymywanie od nas mailem ważnych informacji dotyczących Twojego konta, dokonanych zakupów oraz zmian w regulaminie serwisu. Nie będziemy wysyłać Ci informacji handlowej, chyba że wyrazisz na to osobną zgodę przy zakładaniu konta lub w ustawieniach konta po zalogowaniu.
 9. Płatności za treści cyfrowe lub usługi możesz dokonać drogą elektroniczną za pośrednictwem zewnętrznych operatorów. Dostępne metody płatności i operatorzy je obsługujący to:
  • BLIK – obsługiwany przez Paynow.
 10. Masz prawo do reklamacji materiałów wideo i usług zakupionych w serwisie. Zgłoszenie reklamacji możesz wysłać mailem lub listem na nasz adres. Zgłoszenie powinno zawierać dokładny opis będącej podstawą reklamacji wady produktu, a także adres mailowy który był użyty do dokonania zakupu. Jeśli wysyłasz zgłoszenie inaczej niż mailem z tego adresu, musi ono dodatkowo zawierać dowód zakupu lub zapłaty, np. potwierdzenie przelewu albo fakturę. Reklamację rozpatrzymy w ciągu 14 dni. Rozstrzygnięcie reklamacji wyślemy na adres mailowy użyty do zakupu, chyba że w zgłoszeniu wskażesz inną formę kontaktu.

Sprzedaż cyfrowych kopii anime

 1. Za każdym razem, gdy kupujesz cyfrową kopię utworu w serwisie, zawierasz z nami umowę o dostarczenie treści cyfrowych. W ramach tej umowy zapewniamy Ci:
  • możliwość pobrania utworu w formie cyfrowych plików wideo, dowolną liczbę razy tak długo, jak utwór jest w naszym katalogu; oraz
  • możliwość oglądania (streamowania) utworu w przeglądarce internetowej tak długo, jak utwór jest w naszym katalogu;
  przy czym, jeśli w opisie produktu wyraźnie to wskazano, jedna z tych dwóch form dostępu do utworu może być udostępniona z opóźnieniem. Ewentualne usunięcie utworu z katalogu ogłosimy z przynajmniej 35-dniowym wyprzedzeniem na stronie Animagia.pl. Materiał wideo jest przeznaczony wyłącznie do Twojego osobistego użytku i możesz się nim dzielić z wąskim gronem osób trzecim tylko w zakresie przewidzianym przepisami prawa. Raz pobrane pliki wideo możesz zachować na zawsze.
 2. Masz prawo odstąpić od umowy, bez podania przyczyny, w terminie do 14 dni od jej zawarcia, o ile kupowane treści cyfrowe nie zostały Ci jeszcze udostępnione. Prawo do odstąpienia od umowy tracisz w momencie udostępnienia Ci przez nas cyfrowych materiałów wideo, co w normalnym trybie następuje automatycznie, natychmiast po zakończeniu procesu płatności. Jeśli składasz niestandardowe zamówienie drogą mailową, możesz nie wyrażać zgody na natychmiastowe udostępnienie materiałów, ale w takim wypadku materiały wideo udostępnimy Ci dopiero po 14 dniach (czyli po upływie terminu odstąpienia od umowy).
 3. Dopóki masz prawo odstąpić od umowy, wystarczy, że wyślesz nam mail z adresu powiązanego z Twoim kontem, w temacie wpisując „odstąpienie od umowy”, a w treści podając tytuł utworu, którego umowa dotyczyła.

Postanowienia końcowe

 1. Możemy wprowadzać zmiany w niniejszym regulaminie. Takie zmiany nie działają wstecz; nowe brzmienie regulaminu będzie dotyczyć tylko nowo dokonanych zakupów (w ramach których wymagana będzie akceptacja nowego regulaminu).

Regulamin archiwalny

Do 31 sierpnia 2023 serwis był obsługiwany przez firmę, nie fundację. Regulamin, który wtedy obowiązywał, można zobaczyć w archiwum.